אודות ויקימדיה ישראל

עמותת ויקימדיה ישראל (ע"ר 580476430)  פועלת בשיתוף פעולה עם קרן ויקימדיה הבינלאומית לקידום הידע וההשכלה בישראל באמצעות איסופם, יצירתם והפצתם של תכנים חופשיים.

 

העמותה היא חלק מרשת אגודות ויקימדיה הפועלות ברחבי העולם במטרה לתמוך בפעילות ויקיפדיה ופרויקטים אחרים המעודדים פיתוח והפצה של תוכן חופשי.

למידע נוסף

רשומות אחרונות מהבלוג

פוסטים נוספים
20/04/15 חן דוידי, רכזת פעילות

ויקמדיה ישראל משתתפת בהובלת כנס לאנשי חינוך

מאחורי הקלעים השקופים של ויקיפדיה – מפגש "בעל ערך" – בשיתוף משרד החינוך והמזכירות הפדגוגית, מט"ח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית ועמותת ויקימדיה ישראל. נכתב ע"י שי כץ – רכזת חינוך והדרכה – ויקימדיה ישראל     ויקימדיה ישראל הובילה יחד…

לעדכון המלא
16/04/15 חן דוידי, רכזת פעילות

הנכם מוזמנים למפגש קהילה עם מייסד ויקיפדיה

הנכם מוזמנים למפגש קהילה עם מייסד ויקיפדיה. ביום שלישי, 19.5.2015 בשעה 19:00, יתקיים מפגש קהילה למתנדבי ויקימדיה ישראל ומתעניינים נוספים. למפגש יגיע ג'ימי ווילס, מייסד ויקיפדיה, לשיחה פתוחה עם פעילי העמותה. המפגש ייתקיים במט"ח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית, ברחוב קלאוזנר 16,…

לעדכון המלא
14/04/15 חן דוידי, רכזת פעילות

קול קורא לחברה או איש יח"צ לשירותי פרסום ויח"צ לפרויקטים מרכזיים

עמותת ויקמדיה ישראל מחפשת חברה או איש יח"צ לשרותי פרסום ויח"צ לפרויקטים מרכזיים   עמותת ויקימדיה ישראל פועלת לקידום הידע וההשכלה בישראל באמצעות איסוף, יצירה והפצה של תכנים חופשיים וייזום פרויקטים להקלת הגישה למאגרי ידע. אנו פועלים מתוך צטרה לעודד קהלים…

לעדכון המלא
25/03/15 חן דוידי, רכזת פעילות

מהו מיזם ויקיטקסט?

אור שפירא, מתנדבת העמותה ופעילה ותיקה במיזם ויקיטקסט - מאגר של טקסטים חופשיים, מספרת מעט על המיזם בו היא מתנדבת ועל הפרויקטים בהם לקחה חלק במהלך השנים.  התנדבתי בעבר /אור שפירא     ויקיטקסט הוא מיזם ששייך לקרן ויקימדיה, האימא של ויקיפדיה.…

לעדכון המלא
05/03/15 חן דוידי, רכזת פעילות

הצטרפו לתחרות "נשים יוצרות ערך" – תחרות כתיבת ערכים על נשים ישראליות

בין התאריכים 8.3.2015 ועד 26.4.2015, תתקיים תחרות "נשים יוצרות ערך" – תחרות כתיבת ערכים נושאת פרסים של ויצו ושל עמותת ויקימדיה ישראל.  מטרת תחרות כתיבת הערכים "נשים יוצרות ערך" היא להרחיב את הערכים בוויקיפדיה בעברית העוסקים בנשים ישראליות ו/או יהודיות…

לעדכון המלא
חן דוידי, רכזת פעילות

יום נחלת הכלל ושבוע השימוש ההוגן

לרגל יום נחלת הכלל ושבוע השימוש ההוגן שנחגג בשבוע שעבר, דלית קן-דרור פלדמן, מנחה משפטית בקליניקה למשפט וטכנולוגיה באוניברסיטת חיפה, כותבת לנו על ההגנה בדיני זכויות יוצרים ועל האיזונים המבקשים לשמור על האינטרס של הציבור, לעומת עידוד יצירה מקורית.  …

לעדכון המלא

פרויקטים נבחרים

פרוייקטים נוספים

מפגש ויקיפדיה לרגל הערך המאה אלף

עמותת ויקימדיה ישראל סייעה באירגון כנס לרגל ציון כתיבת 100,000 ערכים בויקיפדיה העברית. הכנס נערך ב-15 בינואר 2010, באוניבסיטת תל אביב. העמותה העניקה לכל אחד מהכותבים הוותיקים חולצה הנושאת את לוגו חגיגות המאה אלף וכמו כן הוצגה בכנס סדרת גלויות שיווקיות שיופצו החל מהשבוע במטרה להציג, לצד מאה אלף הערכים בוויקיפדיה העברית – גם את התמונות האיכותיות המוצעות באופן חופשי במיזם ויקישיתוף.

לעדכון המלא

תחרות קריקטורת עשור לויקיפדיה

לרגל עשור לוויקיפדיה שיתפו ויקימדיה ישראל ותחרות הקריקטורות הבינלאומית ה-17 בחיפה פעולה, והכריזו על תחרות בקרב המאיירים של ויקיפדיה בשפה העברית לתאר באיור את שנת העשור לויקיפדיה, כפי שהיא נראית בעיניהם. הקריקטורה הזוכה בתחרות זו היא הקריקטורה של "עיצובית".

לעדכון המלא

תחרות פיזיוויקי

תחרות פיזיויקי הינה תחרות כתיבת ערכים בוויקיפדיה העברית שהתקיימה בשנת 2009, ומטרתה היתה להרחיב ולשפר את הערכים הנוגעים לנושאים מדעיים, ולמשוך אל ויקיפדיה כותבים בעלי אוריינטציה מדעית. התחרות אורגנה על ידי ויקימדיה ישראל, המחלקה לפיזיקה של מערכות מורכבות במכון ויצמן למדע בשיתוף מכון דוידסון ו-OSA, מתוך הכרה שוויקיפדיה העברית היא מקור מידע מרכזי עבור התלמידים בישראל.

לעדכון המלא

שיתוף פעולה עם משרד החינוך: שיעור מקוון לתלמידי כיתות וו

בעקבות פגישה בין עמותת ויקימדיה ישראל לאנשי משרד החינוך העוסקים בחינוך לגלישה בטוחה ברשת, הוחלט לקיים סדרה ניסיונית של מפגשים המלמדים תלמידי כיתות ה' – ו' כיצד להשתמש בוויקיפדיה בחוכמה.

לעדכון המלא

ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת

"ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" (Wiki Loves Monuments), היא תחרות בינלאומית לצילום ותיעוד של אתרי מורשת ברחבי העולם, המתקיימת  ב־35 מדינות.

לעדכון המלא

פרוייקט אלף מילים

פרוייקט אלף מילים הוא מיזם המרכז ומארגן טיולים של ויקיפדים ברחבי הארץ, במטרה להעשיר את מיזם התמונות החופשי ויקישיתוף ולסייע לכותבים בויקיפדיה בהשגת תמונות חופשיות מבחינת זכויות יוצרים לערכים הנכתבים.

לעדכון המלא

ויקיפדיה אוהבת אמנות

ויקיפדיה אוהבת אמנות הוא פרויקט בינלאומי, אשר מופעל על ידי עמותות ויקימדיה השונות ברחבי העולם. מטרת הפרויקט היא העשרת אוסף התמונות החופשיות (ויקישיתוף) וערכים בוויקיפדיות בכל השפות, באמצעות צילום יצירות אמנות המוצגות במוזיאונים ברחבי העולם.

לעדכון המלא

שיתופי פעולה עם אוניברסיטת חיפה

עמותת ויקימדיה ישראל מקדמת מספר פרוייקטים של שיתוף פעולה עם פקולטאות באוניברסיטת חיפה במסגרתם נכתבים ערכים כחלק מהמטלות האקדמאיות של הסטודנט.

לעדכון המלא

קידום חקיקה לשחרור תצלומים המדינה לשימוש הציבור

עמותת ויקימדיה ישראל חותרת לקידום הידע וההשכלה בישראל באמצעות איסופם, יצירתם והפצתם של תכנים חופשיים ובאמצעות ייזום פרויקטים להקלת הגישה למאגרי ידע. על כן, העמותה הינה שותפה מרכזית בניסיון לחולל שינוי בסטטוס-קוו הקיים לגבי זכויות יוצרים על צילומים.

 

לעדכון המלא