אודות ויקימדיה ישראל

עמותת ויקימדיה ישראל (ע"ר 580476430)  פועלת בשיתוף פעולה עם קרן ויקימדיה הבינלאומית לקידום הידע וההשכלה בישראל באמצעות איסופם, יצירתם והפצתם של תכנים חופשיים.

 

העמותה היא חלק מרשת אגודות ויקימדיה הפועלות ברחבי העולם במטרה לתמוך בפעילות ויקיפדיה ופרויקטים אחרים המעודדים פיתוח והפצה של תוכן חופשי.

למידע נוסף

רשומות אחרונות מהבלוג

פוסטים נוספים
17/12/14 חן דוידי, רכזת פעילות

הזוכים בתחרות המקומית "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" 2014

ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת היא כיום תחרות הצילום הגדולה בעולם (על פי ספר השיאים של גינס). התחרות נערכה זו השנה השלישית ברציפות בישראל ובמהלכה הועלו למעלה מ־320,000 תמונות אתרי מורשת בעולם מ-41 מדינות, מתוכן מעל ל-6,000 תמונות של כ-1,150 אתרי…

לעדכון המלא
03/11/14 חן דוידי, רכזת פעילות

שימוש בשפת R לחקר ויקיפדיה

שימוש בשפת -R לחקר ויקיפדיה   המחקר האקדמי בנושא ויקיפדיה הולך וגובר בשנים האחרונות. מחקר זה דורש התמודדות עם מספר אתגרים: למידת תרבות העריכה והתנהלות הקהילה, הבנת כללי האתיקה המחקרית של קרן ויקימדיה, פיתוח כלי תוכנה לאיסוף ועיבוד נתונים ושימוש…

לעדכון המלא
28/09/14 חן דוידי, רכזת פעילות

מוזיקה יהודית-לא מה שחשבתם: ויקיפדים מרצים

אילן בר שלום, מספר על הרצאת הפתיחה במפגש הבכורה של "ויקיפדים מרצים".   הגעתי אל ויקיפדיה באופן מקרי כאשר צוות מטה התקשוב של משרד החינוך ממחוז הצפון בחר בי לקורס שאורגן על ידי משרד החינוך בתל אביב. במפגש שלי עם…

לעדכון המלא
24/09/14 חן דוידי, רכזת פעילות

OTRS או איך מקבלים תמונות ומידע מהציבור

חנה יריב, ויקיפדית ותיקה ומתנדבת העמותה, מספרת לנו בפוסט חדש על OTRS – Open-Source Ticket Request System לפוסטים נוספים, אתם מוזמנים לבקר בבלוג של חנה יריב.         האם חשבתם פעם מהו המקור לכל התמונות המופיעות בויקיפדיות השונות ובוויקישיתוף?  נכון…

לעדכון המלא
23/09/14 חן דוידי, רכזת פעילות

תחרות הצילום הבינלאומית "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" יוצאת לדרך זו השנה הרביעית!

  "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" (Wiki Loves Monuments), תחרות בינלאומית לצילום ותיעוד של אתרי מורשת,  מתקיימת זו השנה השלישית בישראל והשנה הרביעית בעולם, במקביל ב-40 מדינות ברחבי העולם, ביניהן השנה גם פקיסטן, אירלנד ועיראק שישתתפו בפעם הראשונה. התחרות תחל ב…

לעדכון המלא
29/08/14 חן דוידי, רכזת פעילות

מהו מיזם 'עבודות ויקידמיות' בוויקיפדיה?

"עבודות ויקידמיות" בוויקיפדיה – מה זאת המילה המוזרה הזאת?   חנה יריב  (Hana Yariv)  - משתמשת:Hanay עורכת ותיקה בוויקיפדיה העברית ומתנדבת עמותת ויקימדיה ישראל, חולקת איתנו מעט מחוויותיה כעורכת מתחילה בשנת 2009.  לפוסטים נוספים, אתם מוזמנים לבקר בבלוג של חנה יריב. _________________________________________________________________…

לעדכון המלא

פרויקטים נבחרים

פרוייקטים נוספים

מפגש ויקיפדיה לרגל הערך המאה אלף

עמותת ויקימדיה ישראל סייעה באירגון כנס לרגל ציון כתיבת 100,000 ערכים בויקיפדיה העברית. הכנס נערך ב-15 בינואר 2010, באוניבסיטת תל אביב. העמותה העניקה לכל אחד מהכותבים הוותיקים חולצה הנושאת את לוגו חגיגות המאה אלף וכמו כן הוצגה בכנס סדרת גלויות שיווקיות שיופצו החל מהשבוע במטרה להציג, לצד מאה אלף הערכים בוויקיפדיה העברית – גם את התמונות האיכותיות המוצעות באופן חופשי במיזם ויקישיתוף.

לעדכון המלא

תחרות קריקטורת עשור לויקיפדיה

לרגל עשור לוויקיפדיה שיתפו ויקימדיה ישראל ותחרות הקריקטורות הבינלאומית ה-17 בחיפה פעולה, והכריזו על תחרות בקרב המאיירים של ויקיפדיה בשפה העברית לתאר באיור את שנת העשור לויקיפדיה, כפי שהיא נראית בעיניהם. הקריקטורה הזוכה בתחרות זו היא הקריקטורה של "עיצובית".

לעדכון המלא

תחרות פיזיוויקי

תחרות פיזיויקי הינה תחרות כתיבת ערכים בוויקיפדיה העברית שהתקיימה בשנת 2009, ומטרתה היתה להרחיב ולשפר את הערכים הנוגעים לנושאים מדעיים, ולמשוך אל ויקיפדיה כותבים בעלי אוריינטציה מדעית. התחרות אורגנה על ידי ויקימדיה ישראל, המחלקה לפיזיקה של מערכות מורכבות במכון ויצמן למדע בשיתוף מכון דוידסון ו-OSA, מתוך הכרה שוויקיפדיה העברית היא מקור מידע מרכזי עבור התלמידים בישראל.

לעדכון המלא

שיתוף פעולה עם משרד החינוך: שיעור מקוון לתלמידי כיתות וו

בעקבות פגישה בין עמותת ויקימדיה ישראל לאנשי משרד החינוך העוסקים בחינוך לגלישה בטוחה ברשת, הוחלט לקיים סדרה ניסיונית של מפגשים המלמדים תלמידי כיתות ה' – ו' כיצד להשתמש בוויקיפדיה בחוכמה.

לעדכון המלא

ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת

"ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" (Wiki Loves Monuments), היא תחרות בינלאומית לצילום ותיעוד של אתרי מורשת ברחבי העולם, המתקיימת  ב־35 מדינות.

לעדכון המלא

פרוייקט אלף מילים

פרוייקט אלף מילים הוא מיזם המרכז ומארגן טיולים של ויקיפדים ברחבי הארץ, במטרה להעשיר את מיזם התמונות החופשי ויקישיתוף ולסייע לכותבים בויקיפדיה בהשגת תמונות חופשיות מבחינת זכויות יוצרים לערכים הנכתבים.

לעדכון המלא

ויקיפדיה אוהבת אמנות

ויקיפדיה אוהבת אמנות הוא פרויקט בינלאומי, אשר מופעל על ידי עמותות ויקימדיה השונות ברחבי העולם. מטרת הפרויקט היא העשרת אוסף התמונות החופשיות (ויקישיתוף) וערכים בוויקיפדיות בכל השפות, באמצעות צילום יצירות אמנות המוצגות במוזיאונים ברחבי העולם.

לעדכון המלא

שיתופי פעולה עם אוניברסיטת חיפה

עמותת ויקימדיה ישראל מקדמת מספר פרוייקטים של שיתוף פעולה עם פקולטאות באוניברסיטת חיפה במסגרתם נכתבים ערכים כחלק מהמטלות האקדמאיות של הסטודנט.

לעדכון המלא

קידום חקיקה לשחרור תצלומים המדינה לשימוש הציבור

עמותת ויקימדיה ישראל חותרת לקידום הידע וההשכלה בישראל באמצעות איסופם, יצירתם והפצתם של תכנים חופשיים ובאמצעות ייזום פרויקטים להקלת הגישה למאגרי ידע. על כן, העמותה הינה שותפה מרכזית בניסיון לחולל שינוי בסטטוס-קוו הקיים לגבי זכויות יוצרים על צילומים.

 

לעדכון המלא