אודות ויקימדיה ישראל

עמותת ויקימדיה ישראל (ע"ר 580476430)  פועלת בשיתוף פעולה עם קרן ויקימדיה הבינלאומית לקידום הידע וההשכלה בישראל באמצעות איסופם, יצירתם והפצתם של תכנים חופשיים.

 

העמותה היא חלק מרשת אגודות ויקימדיה הפועלות ברחבי העולם במטרה לתמוך בפעילות ויקיפדיה ופרויקטים אחרים המעודדים פיתוח והפצה של תוכן חופשי.

למידע נוסף

רשומות אחרונות מהבלוג

פוסטים נוספים
29/08/14 חן דוידי, מתאמת פעילות

מהו מיזם 'עבודות ויקידמיות' בוויקיפדיה?

"עבודות ויקידמיות" בוויקיפדיה – מה זאת המילה המוזרה הזאת?   חנה יריב  (Hana Yariv)  - משתמשת:Hanay עורכת ותיקה בוויקיפדיה העברית ומתנדבת עמותת ויקימדיה ישראל, חולקת איתנו מעט מחוויותיה כעורכת מתחילה בשנת 2009.  לפוסטים נוספים, אתם מוזמנים לבקר בבלוג של חנה יריב. _________________________________________________________________…

לעדכון המלא
28/08/14 חן דוידי, מתאמת פעילות

משתתפי ויקימניה לונדון 2014 מסכמים את הכנס

כנס ויקימניה העולמי התקיים השנה בלונדון, בתאריכים 8-10.8.2014. ויקימניה הינו הכנס השנתי הבינלאומי של קרן ויקימדיה, ומתקיים בכל שנה, החל משנת 2005, במדינה אחרת בעולם. הכנס כולל הרצאות, סדנאות ודיונים בנושאים רבים שמעניינים את קהילת מתנדבי מיזמי ויקימדיה בעולם. להלן מעט מחוויותיהם של…

לעדכון המלא
07/08/14 חן דוידי, מתאמת פעילות

ויקיפדיה ואני – מיומנה של כותבת מתחילה

חנה יריב  (Hana Yariv)  - משתמשת:Hanay עורכת ותיקה בוויקיפדיה העברית ומתנדבת עמותת ויקימדיה ישראל, חולקת איתנו מעט מחוויותיה כעורכת מתחילה בשנת 2009.  לפוסטים נוספים, אתם מוזמנים לבקר בבלוג של חנה יריב. ________________________________________________________________________________________ אני עורכת בוויקיפדיה העברית מאז מאי 2009. בתחילה חוויתי…

לעדכון המלא
16/07/14 חן דוידי, מתאמת פעילות

טלי גל אפל, יועצת אישית ומומחית בפיתוח הדרכה, כותבת על שיטות תכנון מערכי לימוד, הדרכה ועמידה מול קהל

אודות הכותבת: טלי גל אפל היא בעלת תואר ראשון במוסיקה ופילוסופיה, תואר שני בפילוסופיה של המדע והכשרה כמגשרת כולל פרקטיקום מטעם משרד המשפטים. היא עבדה בביה"ס לפיתוח וניהול הדרכה בצה"ל והייתה ראש מדור למיומנויות הדרכה והכשרת צוותי פיתוח הדרכה ביחידות…

לעדכון המלא
17/06/14 חן דוידי, מתאמת פעילות

העורכים בוויקיפדיה החליטו: כותבי ערכים בתשלום יידרשו להצהיר באופן פומבי על עריכותיהם

העורכים בוויקיפדיה החליטו: כותבי ערכים בתשלום יידרשו להצהיר באופן פומבי על עריכותיהם  בעקבות השינוי בתקנון השימוש, כותבים בתשלום יהיו מחוייבים להצהיר על העריכה בדף המשתמש שלהם, בעריכה עצמה, או בדף השיחה של הערך. היועץ המשפטי של קרן ויקימדיה: "כתיבה בתשלום יכולה…

לעדכון המלא
10/06/14 חן דוידי, מתאמת פעילות

ויקיפדיה ומשרד החינוך בשיתוף פעולה: מורים ותלמידים יוכשרו לכתיבת ערכים בוויקפדיה

לראשונה בעולם: שר החינוך ויו"ר ויקימדיה העולמית ביוזמה ייחודית חדשה במסגרתה מורים ותלמידים יוכשרו לכתיבת ערכים בוויקפדיה   שר החינוך, הרב שי פירון: "חשוב לנו שמערכת החינוך בישראל תוביל בחדשנות ושיתוף הפעולה עם ויקיפדיה מהווה הזדמנות נפלאה לחשוב מחוץ לקופסה…

לעדכון המלא

פרויקטים נבחרים

פרוייקטים נוספים

מפגש ויקיפדיה לרגל הערך המאה אלף

עמותת ויקימדיה ישראל סייעה באירגון כנס לרגל ציון כתיבת 100,000 ערכים בויקיפדיה העברית. הכנס נערך ב-15 בינואר 2010, באוניבסיטת תל אביב. העמותה העניקה לכל אחד מהכותבים הוותיקים חולצה הנושאת את לוגו חגיגות המאה אלף וכמו כן הוצגה בכנס סדרת גלויות שיווקיות שיופצו החל מהשבוע במטרה להציג, לצד מאה אלף הערכים בוויקיפדיה העברית – גם את התמונות האיכותיות המוצעות באופן חופשי במיזם ויקישיתוף.

לעדכון המלא

תחרות קריקטורת עשור לויקיפדיה

לרגל עשור לוויקיפדיה שיתפו ויקימדיה ישראל ותחרות הקריקטורות הבינלאומית ה-17 בחיפה פעולה, והכריזו על תחרות בקרב המאיירים של ויקיפדיה בשפה העברית לתאר באיור את שנת העשור לויקיפדיה, כפי שהיא נראית בעיניהם. הקריקטורה הזוכה בתחרות זו היא הקריקטורה של "עיצובית".

לעדכון המלא

תחרות פיזיוויקי

תחרות פיזיויקי הינה תחרות כתיבת ערכים בוויקיפדיה העברית שהתקיימה בשנת 2009, ומטרתה היתה להרחיב ולשפר את הערכים הנוגעים לנושאים מדעיים, ולמשוך אל ויקיפדיה כותבים בעלי אוריינטציה מדעית. התחרות אורגנה על ידי ויקימדיה ישראל, המחלקה לפיזיקה של מערכות מורכבות במכון ויצמן למדע בשיתוף מכון דוידסון ו-OSA, מתוך הכרה שוויקיפדיה העברית היא מקור מידע מרכזי עבור התלמידים בישראל.

לעדכון המלא

שיתוף פעולה עם משרד החינוך: שיעור מקוון לתלמידי כיתות וו

בעקבות פגישה בין עמותת ויקימדיה ישראל לאנשי משרד החינוך העוסקים בחינוך לגלישה בטוחה ברשת, הוחלט לקיים סדרה ניסיונית של מפגשים המלמדים תלמידי כיתות ה' – ו' כיצד להשתמש בוויקיפדיה בחוכמה.

לעדכון המלא

ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת

"ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" (Wiki Loves Monuments), היא תחרות בינלאומית לצילום ותיעוד של אתרי מורשת ברחבי העולם, המתקיימת  ב־35 מדינות.

לעדכון המלא

פרוייקט אלף מילים

פרוייקט אלף מילים הוא מיזם המרכז ומארגן טיולים של ויקיפדים ברחבי הארץ, במטרה להעשיר את מיזם התמונות החופשי ויקישיתוף ולסייע לכותבים בויקיפדיה בהשגת תמונות חופשיות מבחינת זכויות יוצרים לערכים הנכתבים.

לעדכון המלא

פרויקט "מרכז אפריקה"

במסגרת המשלחת השנתית של המכון ללימודי אפריקה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, יזמה עמותת ויקימדיה ישראל יחד עם עמותת המקור משלוח מחשבי לינוקס עם גירסה סטטית של ויקיפדיה לרפובליקות קמרון, בנין וגאנה.

לעדכון המלא

ויקיפדיה אוהבת אמנות

ויקיפדיה אוהבת אמנות הוא פרויקט בינלאומי, אשר מופעל על ידי עמותות ויקימדיה השונות ברחבי העולם. מטרת הפרויקט היא העשרת אוסף התמונות החופשיות (ויקישיתוף) וערכים בוויקיפדיות בכל השפות, באמצעות צילום יצירות אמנות המוצגות במוזיאונים ברחבי העולם.

לעדכון המלא

שיתופי פעולה עם אוניברסיטת חיפה

עמותת ויקימדיה ישראל מקדמת מספר פרוייקטים של שיתוף פעולה עם פקולטאות באוניברסיטת חיפה במסגרתם נכתבים ערכים כחלק מהמטלות האקדמאיות של הסטודנט.

לעדכון המלא