אקדמיה

במוסדות אקדמיים בארץ ובעולם, הולכת וגוברת ההכרה בכוחם הרב של ויקיפדיה והמיזמים הנוספים של קרן ויקימדיה כפלטפורמה להוראה ולמידה משמעותיות, ולתרומה של ממש לציבור. עמותת ויקימדיה ישראל שמחה להיות בין מוביליה של מגמה זו.

אנו מטפחים את השימוש הלימודי במיזמי ויקימדיה באמצעות מגוון רחב של שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים.

עמותת ויקימדיה ישראל מקדמת כתיבת ערכים בוויקיפדיה באמצעות שיתוף פעולה עם מרצים וחוקרים ב-16 מוסדות אקדמיים שונים בישראל: אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית, הטכניון, המכון הטכנולוגי חולון, המכללה למנהל, המכללה האקדמית כנרת, המכללה האקדמית תל-אביב-יפו, המכללה האקדמית תל חי, המרכז האקדמי שערי משפט, מכללת אחווה, מכללת ספיר, מנשר לאומנות וסמינר הקיבוצים.

במוקדה של פעילותנו באקדמיה מצויים קורסים אקדמיים "רגילים" המשלבים מטלה של כתיבת ערכים בוויקיפדיה, כמו גם  קורסים אקדמיים המוקדשים במלואם לוויקיפדיה ולהתנסות אינטנסיבית בעריכה בה. הסטודנטים והמרצים המשתתפים בקורסים אלה תורמים להנגשה של ידע אקדמי איכותי בתחומי התמחותם לציבור הישראלי.

בנוסף לקורסים אלה, אנו מפעילים בכמה מוסדות אקדמיים קורסים המוקדשים כולם לוויקיפדיה ולמיזמי האחות שלה. הסטודנטים בקורסים אלה לומדים לעומק על מהפכת המידע, חכמת ההמונים ותרבות השיתוף בידע, מפתחים את האוריינות הדיגיטלית והטקסטואלית שלהם, ותורמים באופן פעיל לערכי ויקיפדיה.

db_42C1817

רוצים להכיר מקרוב דוגמה לאחד מהמיזמים? 

ויקי-רפואה הוא קורס סמסטריאלי ייחודי בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב אשר מוקדש כולו לעריכה בוויקיפדיה ולתרומה לערכים בנושאים הקשורים לרפואה. מידע נוסף על המיזם אפשר למצוא כאן.

הסטודנטים בקורס ויקי-רפואה באוניברסיטת תל אביב. מקור ויקישיתוף, הצלמת שני אבנשטיין ברישיון Cc-by-sa-3.0

סטודנטים בסיום קורס ויקי-רפואה באוניברסיטת תל אביב.

התגובות סגורות